Ne paslaptis, jog šiandieninėje visuomenėje vyrauja dailaus, liekno kūno kultas. Šis požiūris žmones padalina į skirtingas stovyklas: vieni tai smerkia, motyvuodami, jog reikia žvelgti giliau nei išoriškai matomas žmogaus pavidalas, tuo tarpu kiti, savo gabaritais gerokai išeidami iš nustatytų „normalumo“ ribų, susiduria su įvairiomis problemomis. Ir ne tik pašaipiais žvilgsniais. Antsvoris sukelia ne vien psichologinius sutrikimus, bet ir tiesiogiai įtakoja žmogaus sveikatą bei gyvenimo kokybę apskritai. Širdies bei kraujagyslių, sąnarių ligos, cukrinis diabetas bei kiti sveikatos sutrikimai, įprastai siejami su amžiumi, dažnai tampa ir nutukusio žmogaus kasdienybe. Net ir pradėjus vykdyti pažadus „nevalgau nuo 6“ ir „sportuoju nuo pirmadienio“, svarstyklių padala ne visada svyra į pageidaujamą pusę. Tokiu atveju vienintele išeitimi gali tapti iš pažiūros itin drastiškas variantas – skrandžio mažinimo operacija kauno klinikos.
Šios operacijos tikslas – kalorijų sumažinimas, įmanomas dėl sumažėjusio skrandžio tūrio. Sumažintas skrandis neleidžia suvartoti daugiau maisto nei fiziškai įmanoma, tad skrandžio mažinimo operacija kauno klinikos leidžia atsikratyti net iki 80% turėto kūno svorio. Tokie įspūdingi skaičiai turėtų leisti suprasti, jog pasiūlymais atlikti skrandžio mažinimo operaciją medikai nesišvaisto į visas puses. Procedūra rekomenduojama tada, kai KMI siekia 35 bei daugiau, žmogų kamuoja įvairios lėtinės ligos, tiesiogiai susijusios su antsvoriu, o kiti metodai (sportas, taisyklinga mityba) atsikratyti papildomų kilogramų „bagažo“ apčiuopiamų rezultatų neatnešė.
Kaip ir visas chirurginis gydymas, taip ir skrandžio mažinimo operacija kauno klinikos dažnam, sulaukusiam tokio pasiūlymo, gali sukelti baimę. Pastaroji dažniausiai susijusi su nežinomybe, tad rekomenduojama visus rūpimus klausimus aptarti su operuosiančiu mediku. Padrąsinti turėtų faktas, jog skrandžio mažinimo operacijos atliekamos jau seniai, o mūsų šalies medikai garsėja savo profesionalumu (sąlygas tam sudaro ir turima moderni įranga). Skrandis dėl savo lankstumo lengvai pasiduoda dydžio korekcijoms, o, laikantis nurodytų rekomendacijų, ir po operacijos tinkamai atlieka savo funkciją. Šiuo atveju pacientams didžiausiu iššūkiu tampa susidoroti su psichologinėmis problemomis, susijusiomis su būtinybe pakeisti ne tik mitybos įpročiu, bet ir visą gyvenimo būdą. Pagalvokite, ar tai nėra kur kas paprasčiau, nei gyventi gyvenimą, apsunkintą su antsvoriu susijusių fizinių bei psichologinių problemų bei baimintis dėl rytojau, kuris, dėl sveikatos būklės, gali ir neateiti..?