Kas svarbiausia, kai reikia išsirinkti naują butą?

Kai bandote rasti butą, yra daugybė butų bendrijų ir nuomos galimybių. Nors pasirinkimų gausa yra puiku, susiaurinti, kuris daugiabučių kompleksas jums tinkamiausias, gali būti šiek tiek stulbinantis. Kaip nustatyti, kiek jums kainuos gyventi ten? Kaip apsisprendžiate gyventi senesniame ar naujesniame pastate? Nauji butai Vilniuje yra dažniausias pasirinkimas, gal pirmiausia nuo jų pradėti?

Kiek galite sau leisti?

Pirmiausia išsiaiškinkite, kokią nuomos sumą iš tikrųjų galite sau leisti. Daugumoje daugiabučių kompleksų jums reikės mokėti bent tris kartus didesnę nuomos sumą, todėl atsiminkite tai ieškodami naujo būsto. Paprastai nuomai nereikėtų išleisti daugiau nei 30 procentų pajamų po mokesčių. Tikriausiai nuoma bus didžiausia jūsų sąskaita, tačiau prieš priimant galutinį sprendimą svarbu nustatyti tikrąją pragyvenimo daugiabučių namų komplekse kainą. 

Kokie mokesčiai gali būti?

Žvelgdami į daugiabučių kompleksus, paklauskite nekilnojamojo turto valdytojo ar nuomotojo, už kokias komunalines paslaugas  turėsite mokėti. Nors kai kuriuose  butuose gali būti mokamos komunalinės paslaugos, kiekvieną mėnesį gali tekti mokėti už elektrą, dujas, šiukšles, belaidį internetą ir kt. Kai kurie apartamentų kompleksai taip pat apmokestinami už tam tikrus patogumus, pvz., šiukšliadėžę, automobilių stovėjimo aikštelę ir kenkėjų kontrolę, todėl būtinai pasiteiraukite ir apie bet kokius pasikartojančius mokesčius, kai keliaujate po apartamentus. Taip pat svarbu atsižvelgti į persikėlimo mokesčius, tokius kaip užstatai, paraiškos mokesčiai ir administravimo mokesčiai. Jei turite naminį gyvūnėlį, paklauskite, ar komplekse  imama augintinio nuoma, užstatas už gyvūną ir mokesčiai už gyvūną.

Kokių patogumų reikia jums?

Sudarykite jums svarbių būtinų patogumų sąrašą. Kai kurie įprasti būtini patogumai apima uždarą įėjimą ir visą parą veikiančią apsaugą, tačiau kurdami sąrašą turėtumėte atsižvelgti ir į savo gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, jei turite naminį gyvūnėlį, butas, tinkamas gyvūnams, būtų jūsų svarbiausias dalykas. Nors svajonė rasti butą su visais būtiniausiais patogumais, stenkitės išlikti lankstūs ir pasiteirauti apie alternatyvas, ypač jei norite išlaikyti biudžetą. Pavyzdžiui, jei daugiabučių namų komplekse nėra įmontuotos skalbimo ir džiovinimo mašinos, paklauskite nekilnojamojo turto valdytojo, ar butuose yra skalbimo ir džiovinimo jungtys, ar vietoje yra skalbykla.  

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.