Kaip vyksta šiuolaikinės laidotuvės, ar yra pasikeitimų?

Kai miršta artimas žmogus, kiekvienas išgyvename savaip, tačiau artimo netektis visuomet yra sunki ir tokiam įvykiui neina pasiruošti iš anksto. Esame spaudžiami nežinoti, ką daryti toliau ir kaip organizuoti laidotuves. Šiame straipsnyje yra laidotuvių proceso atmintinė, nurodanti, ką reikia padaryti per laidotuves, jų metu ir po jų. Kai žmogus miršta, artimieji dažnai susimąsto, kokius įrodymus ir dokumentus reikia sutvarkyti. Pažymėtina, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo keli pakeitimai, Teisingumo departamentas savo tinklalapyje paskelbė: „Nuo 2017 metų popierinį medicininį mirties liudijimą, išduotą sveikatos priežiūros įstaigų ir patvirtintą gydytojo parašu bei įstaigos antspaudu, reikės pateikti visoms įstaigoms, susijusioms su laidotuvių organizavimu“. Atsisakius popierinių mirties liudijimų, mirusiojo asmens dokumentų nebereikės pateikti Civilinei metrikacijai. Jei jus domina laidojimo paslaugos Vilniuje, galite rasti daug gerų pasirinkimų.

Jei asmuo miršta gydymo įstaigoje, gydymo įstaiga išduoda medicininį mirties liudijimą

Jei artimasis miršta namuose, pirmiausia reikia iškviesti medicinos personalą. Nelieskite ir nejudinkite kūno, kol neatvyks ekspertas ir nepatvirtins mirties fakto. Kai kuriais atvejais policija taip pat kviečiama į mirties vietą, jei įtariama smurtinė mirtis arba kas nors mirė viešoje vietoje. Namuose mirusiųjų palaikai turi būti per dvi valandas nugabenti į morgą. Svarbūs reikalai, kuriuos reikia spręsti: kapų kasimas, mišios, šarvojimas, katafalkai ir laidotuvių pietūs. Norint prižiūrėti kapą, reikės kreiptis į savivaldybę, kuri išduos leidimą ir kapo vietą. Svarbu žinoti, kad kapavietę galite disponuoti tik tada, kai jau turite mirties liudijimo originalą arba kopiją. Dėl higienos normų šarvojimą žuvusiam kūnui paruošti gali tik specialistai, jums lieka šarvojimo salės paieška. Velionio palaikų paruošimu užsiima laidojimo paslaugų įmonės, todėl patogiausia susirasti įmonę, kuri iš karto sutvarkytų viską, ko tik norisi, pradedant reikalingų dokumentų sutvarkymu, baigiant laidojimo ar kremavimo proceso pabaiga. Kūno paruošimas šarvojimui paprastai užtrunka apie pusantros valandos. Jei dėl kokių nors priežasčių velionis buvo balzamuojamas ilgai po mirties, gali prireikti ir balzamavimo bei skysčių aspiracijos. Šiuo atveju mirusiojo kūno paruošimo procesas trunka apie dvi valandas.

Karstai taip pat yra svarbi laidotuvių organizavimo dalis

Karstus galima pasirinkti pas laidojimo paslaugų teikėją. Taip pat užtrunka mirusiųjų pargabenimas į šarvojimo salę. Paprastai tai užtrunka apie papildomą pusvalandį, dėl to viską organizuokite apgalvotai arba palikite visą darbą profesionalams, kurie pasirūpins, kad laidotuvės būtų suorganizuotos kokybiškai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.