Apatinio trikotažo įtaka sveikatai

apatinis trikotažasTurbūt vienas iš svarbiausių dalykų kiekvienam žmogui, kuo jis beužsiimtų, kuriame pasaulio kampelyje begyventų – yra sveikata. Gera savijauta – neįkainojamas dalykas. Kas rytą pabusti su puikia savijauta, energingai, turiningai praleisti dieną ir sulaukus vakaro vis dar jaustis gerai – to norime kiekvienas. Todėl stebime savo savijautą, profilaktiškai tikrinamės sveikatą, stengiamės propaguoti sveiką gyvenimo būdą, atidžiai renkamės maistą, aktyviai leidžiame laisvalaikį, sportuojame, kiek įmanoma daugiau laiko leidžiame gryname ore. Bet labai retai susimąstome, kad mūsų sveikatai, gerai savijautai didelę įtaką daro, ir atrodytų tokia smulkmena, kaip apatinis trikotažas.

Turbūt dažnas iš mūsų rinkdamasis rūbus ieško natūralių audinių, leidžiančių kūnui kvėpuoti, tokių, kurie nesukeltų alergijos, nedirgintų odos. Bet apatinis trikotažas tarsi išbraukiamas iš visų sveikos natūralios gyvensenos sąrašų, tarsi jis neįtakotų mūsų sveikatos, nors tai arčiausiai, ant nuogo kūno vilkimas rūbas, kurį esame priversti nešioti visą dieną. Bet kokiomis oro sąlygomis – ar lauke kepintu beprotiška kaitra ar spigintų šaltis. Bet kokioje situacijoje – užsiimant ruošos darbais namie, darbe sėdint prie stalo, sporto salėje liejant prakaitą, iškylaujant gamtoje.  Taigi, kaip pasirinkti, kad apatinis trikotažas netaptų Jūsų blogos savijautos priežastimi?

Žinoma, pirmiausia atkreipkite dėmesį į audinius. Kuo jie natūralesni, tuo geriau. Medvilnės, bambuko pluošto, natūralaus šilko ar viskozės, modalo audiniai leis odai kvėpuoti, sugers prakaitą, nelips prie odos, taigi net ir karščiausią dieną ar intensyviai sportuojant Jūs nejausite diskomforto.

Labai svarbu, kad apatinis trikotažas būtų Jums tinkamo dydžio. Ne per mažas, kad netektų jausti spaudimo, trynimo, skausmo, o vakare nusivilkus gydyti nutrintus odos plotus. Taip pat negalima vilkėti per didelio trikotažo. Ypač liemenėlės, nes jos tikslas stabiliai prilaikyti krūtinę, bei suteikti dailią formą. To nebus, jeigu liemenėlė bus per laisva ar per dideliu kaušeliu. Taip pat nereiktų piktnaudžiauti vilkint liemenėles su „push up“ efektu. Ypač jeigu jis ne silikoninis, o poroloninis. Tokioje liemenėlėje krūtinė kais, negalės laisvai „kvėpuoti“. Todėl kasdienai geriausia rinktis liemenėles be kaušelio arba tik su labai plonu.

Beje, labai svarbu, kad prisimintumėte, jog visi rūbai turi savo paskirtį. Taip ir apatinis trikotažas. Pavyzdžiui nuolat vilkėdama formuojančius apatinius ar korsetą gal ir atrodysite dailiau, bet ilgainiui tai gali pakenkti Jūsų vidaus organams, kraujotakai. Taigi pasistenkite, kad apatinis trikotažas padėtų Jūsų sveikatą išsaugoti, o ne gadinti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.