Kaip atrodo žalia virtuvė?

Žalia virtuvė Žalia virtuvė – žalia ne tiesiogine prasme. Šiame straipsnyje nekalbėsime apie virtuvės sienų, grindų ar virtuvinių baldų žalią spalvą. Žalia virtuve mes laikysime perkeltine prasme buto ar namo vietą, kuri reiškia sveikuolišką gyvenimo būdą, ekologiškus maisto produktus, virtuvinę įrangą, skirtą pasigaminti sveikuoliškus patiekalus ir pan.

Vis labiau populiarėjantį sveiko gyvenimo būdą dabar išbando ir vis daugiau lietuvių. Nesveikus, daug kalorijų turinčius maisto produktus vis dažniau keisdami į natūralius, ekologiškus vaisius, daržoves, uogas ir kitokius maisto produktus jie savo virtuvėje sukuria tikrą perversmą, kuris leidžia jiems jaustis lengvesniems, žvalesniems ir geresnės nuotaikos. Nors sveikuoliškas gyvenimo būdas iš pradžių gali atrodyti gana sudėtingai, visai netrukus toks manymas pasikeičia kardinaliai. Be to, priemonių, įrenginių bei maisto produktų sveikai, žaliai, virtuvei taip pat nereikia ypatingai daug ir įvairių.

Be jokios abejonės, tikroje žalioje virtuvėje turėtų būti daug vaisių bei daržovių. Šie maisto produktai, savo sudėtyje natūraliai turintys labai daug maistingųjų medžiagų bei vitaminų, kasdien praturtina žmogaus organizmą reikalingais elementais. Taip pat sveikas gyvenimo būdas neatsiejamas be daugybę angliavandenių, baltymų turinčių produktų. Tad virtuvės lentynose bei spintelėse reikėtų būti makaronų, ryžių, kruopų atsargų. Jos – labai maistingos, o pagardintos įvairiomis uogienėmis, sirupais, daržovėmis ir pan., sukuria tikrą puotą kasdien.

Kaip žinia, sveikuoliškas gyvenimo būdas daugiausiai yra siejamas su sveika mityba. Tačiau kartais pasigaminti įvairesnį maistą galima tik su tam tikrų virtuvės įrenginių pagalba, tarkime, trintuvų ar sulčiaspaudžių pagalba. Tad nenuostabu, jog didžiojoje dalyje žalių virtuvių galima rasti abu šiuos įrenginius bei kitokius, panašesnius ir gyvenimą kur kas palengvinančius įrenginius.

Ir pabaigai: žalioje virtuvėje niekada nerasime tokiu dalykų kaip greito maisto restoranų pagamintas maistas, gaivieji gėrimai ar pan. Tai – tarsi prieštarauja sveikos gyvensenos moralės normoms.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.