Ateityje visi dėvėsime kombinezonus (II)

Dėka neapibrėžtos formos – kombinezonai vienodai tinka vyrams ir moterims – tai tarsi poslinkis lyčių neutralumo mados link. Nebėra išskiriama: vyriški   kombinezonai ir moteriški kombinezonai. „Kaip teigė mados dizainerė Ruth La Ferla „The Times“ žurnale „kombinezonai išlaisvina mus nuo kažkada buvusio labai svarbaus pasirikimo dėvėti išskirtinai tik labai moteriškus arba vyriškus drabužius“. Kaip teigia Dao-Yi Chow, dizainerė, kūrusi uniformas vaikams viešosiose mokyklose: „jaučiama tendencija, kad ateityje kombinezonus dėvėsime kiekvienas iš mūsų. Iš pradžių tai gali atrodyti keistai, įsivaizduojant žmones, rimtais veidais sėdinčius susirinkime, kurie būtų apsirengę tarsi vaikai Kalėdų rytą. Bet tai, toli gražu ne nauja apraiška visuomenėje. Mes visi matėme Ugg firmos batus, veliūro sportinius kostiumus. Iš pradžių jie mus šokiravo, kol kaskart vėl ir vėl mes juos pamatydavome viešai. Ir jie vis rečiau mus stebindavo.

kombinezonai jaunimui

Šiuo metu OnePiece kompanija bando įsitvirtinti Amerikos rinkoje ir ketina įkurti parduotuves Niujorke bei Hemptone. Įprastai susidomėjimas kombinezonais bei pardavimai pakyla žiemos sezonu, kuomet kiekvienas iš mūsų nori susiriesti į kamuoliuką ir apgaubti save minkšta, šilta medvilne.  Dėl tos priežasties aš taip pat per šias Kalėdas pasidovanojau sau kombinezoną. Keista kaip klimato kaita daro įtaka mūsų apsipirkimo įpročiams. Metų laikai vis labiau darosi nenuspėjami, tad atsiranda ir poreikis įsigyti funkcionalų rūbą. Dėl to žmonės vis labiau vertina kombinezonus.

Galbūt mūsų šilumos ir praktiškumo paieškos paaiškina, kodėl visi kombinezonai yra tokie panašūs vieni į kitus. OnePiece kompanija tikisi dar didesnės bangos. „Mes siekiame, kad kombinezonas taptų stilingu ir priimtinu rūbu, kurį galėtume išvysti bet kur, teigia kompanijos atstovas Rachel Koggan. Po truputį tai mes ir pastebime. Puikiausias to pavyzdys šių metų Beyonce akibrokštas. Žvaigždė buvo pastebėta dėvinti „dove-gray“ (išv. iš angl. tamsiai pilkos) spalvos kombinezoną vakarienės su Jay-Z metu per Niujorko mados savaitę.

Kombinezonų kūrėjų prekės ženklas „OnePeace“ savo kartelę kilstelėjo gan aukštai su 2015 metų kolekcija, kur dominavo niūrios spalvos, susiaurėjusios ir nebe tokios „griozdiškos“ kombinezonų apatinės dalys prie kulkšnies. Taip pat kolekcijoje atsirado net šiek tiek futuristiniai modeliai – neperšlampami kombinezonai skirti apsisaugoti nuo lietaus. Žmonėms ieškantiems funkcionalumo, tokie kombinezonai galėtų pasitarnauti festivaliuose.  Kitaip tariant kompanija juda link balanso, kur galbūt vieną dieną komfortas susitiks su kokiu nors puikaus stiliaus fenomenu, kokiu yra tapę pavyzdžiui „siaurėjantys džinsai“. Potencialas tikrai didelis, tuo labiau, kad kompanijos planuose numatyti dideli darbai  bendradarbiaujant su garsiais rūbų dizaineriais.

Parengė Edita Ambraziūnaitė

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.