Sužadėtuvių žiedai ir vingiuotas jų istorijos kelias

sužadėtuvių žiedaiMagišką galią turinčių žiedų istorija siekia seniausius mūsų civilizacijos laikus. Manoma, kad sužadėtuvių žiedai mums įprastą reikšmę įgijo senovės Romoje – vaikinas įteikdavo žiedą mylimajai ir tokiu būdu pasižadėdavo ją vesti. Žiedą priėmusi mergina teisiškai priklausydavo išrinktajam. Žiedo simbolinė prasmė buvo svarbi ne tik jai, bet ir jos tėvams – žiedo negavusi dukra nebuvo leidžiama santuokai. Apskritai, senovės romėnai sužadėtuvių žiedus vadino tiesos žiedais. Beje, romėnai buvo pirmieji pradėję žiedus mūvėti ant viduriniojo kairės rankos piršto. Ši tradicija siejama su senovės egiptiečių tikėjimu, kad minėtasis pirštas yra susietas su širdimi.

Sužadėtuvių žiedai įsitvirtino viduramžių laikais. Šiame amžiuje žiedai buvo graviruojami ir identifikuojami. Ypatingai vertinami dirbiniai, puošiami rubinais, smaragdais ir safyrais. Tiesa, brangakmenius galėdavo įpirkti tik kilmingųjų luomo atstovai. Patys turtingiausi rinkdavosi žiedus, inkrustuotus deimantais. Šis mineralas buvo siejamas su itin tvirta būsima dviejų žmonių sąjunga. Deimantų išpopuliarėjimas siejamas su XVIII amžiumi, kuomet Brazilijos teritorijoje buvo atrasti milžiniški minėtųjų mineralų ištekliai. Nuo to laiko sužadėtuvių žiedai, inkrustuoti spindinčiais deimantais, tapo esminiu sužadėtuvių akcentu. XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje deimantai tapo vienu svarbiausių meilės įrodymo atributų.

Vertinant istorinius niuansus, ilgą laiką sužadėtuvių žiedai buvo pasirenkami neskiriant ypatingo dėmesio jų dizainui ir estetiniams niuansams. Vėliau sužadėtuvių žiedai buvo puošiami brangakmeniais, įtvirtinusiais simbolinę skaičių prasmę, pvz., ilgą laiką buvo vertinami žiedai, inkrustuoti šešiais brangakmeniais, kurie simbolizavo dviejų šeimų sąjungos tvirtumą. Itin daug reikšmės buvo skiriama Zodiako ženklams, pvz., nuotakos ir jos šeimos Zodiako ženklus globojantys akmenys buvo tvirtinami kairėje žiedo pusėje, o jaunikio ir jo tėvų akmenys – dešinėje papuošalo pusėje.

Šiandien sužadėtuvėms skirti žiedai atlieka ne tik simbolinę, bet ir estetinę funkciją, t. y. žiedas ne tik sujungia dviejų žmonių likimus, bet ir atskleidžia jaunikio finansinę padėtį ir jaunosios stiliaus pajautą. Būsimas jaunikis renkasi žiedą, įvertinęs kitus būsimosios nuotakos papuošalus, t. y. sužadėtuvių žiedas turi derėti prie kitų merginos papuošalų, jos aprangos ir gyvenimo būdo. Itin plati juvelyrinių dirbinių pasiūla leidžia rinktis pačius unikaliausius dirbinius. Pageidaujantiems unikalaus dizaino, teikiamos sužadėtuvių žiedų gamybos paslaugos. Tiesa, tiek žiedo gamyba, tiek egzistuojančio dirbinio įsigijimas reikalauja gana didelių išlaidų. Europoje įprasta ieškoti žiedo, kurio kaina būtų lygi dviejų mėnesių vyro gaunamos algos sumai. Žinoma, negalima nuvertinti ir laiko aspekto – bėgant metams ir įsigalint paprastumo kultūrai, vis daugiau moterų vertina nebrangius, tačiau unikalaus  dizaino dirbinius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.