Prezervatyvai: ne gėdinga, bet būtina

prezervatyvaiPrezervatyvai – prekė, daugelio asmenų naudojama vos ne kasdien (priklausomai nuo individualaus seksualinio „apetito“ bei susiklostančių aplinkybių). Kita vertus, ne ką mažesnės dalies sąmonėje tai siejasi su nepatogumu bei gėda – „o kas, jei kaimynė pamatys?“ Nors reikėtų mąstyti visiškai priešingai: rūpinimasis apsauga seksualinių santykių metu – brandžios bei sąmoningos asmenybės požymis.

Nauda

Turbūt įsivaizduojate, kaip reaguotų aukštos moralės principais besivadovaujanti mama, prekybos centre išvydusi dukrą, kartu su savo draugu atidžiai beskaitančią prezervatyvų etikites bei besirenkančią tinkamiausią variantą… Suprantama, jog nelengva pripažinti, kad tavo kūdikis jau įžengė į suaugusiųjų pasaulį ir aktyviai pradėjo mėgautis šiems prieinamais malonumais (ypač kai šis etapas pasiekiamas gana anksti, nelaukiant oficialios pilnametystės pradžios). Tačiau šiuo atveju derėtų paminti visus asmeniškumus bei pradėti mąstyti logiškai: „gerai, jog mano dukra (sūnus) suvokia, jog intymūs santykiai – ne tik malonumas, bet ir atsakomomybė bei potencialus pavojus, galintis ištikti negalvojant apie apsisaugojimo priemones.

  • Apsauga nuo nepageidaujamo nėštumo.

 Šiuolaikinė visuomenė toli gražu nesivadovauja požiūriu, jog seksas – tik „įrankis“ giminės pratęsimui bei „auginsim, kiek Dievas duos“. Ir gerai! Ar dar per tušti mūsų vaikų namai bei maža istorijų, kai neplanuotas kūdikis sujaukia planus ne į gerąją pusę – nebaigti mokslai, nutraukta karjera, ne tas gyvenimo partneris ir panašiai? Viena gumytė pajėgi viskam užbėgti už akių: kokybiškai bei teisingai naudojami prezervatyvai sulaiko aktyvius ir gyvybingus spermatozoidus.

  • Apsauga nuo lytišku keliu plintančių ligų.

Nei vienas negalime 100 procentų pasitikėti savimi, o ką jau kalbėti apie kitą asmenį: galbūt pastarasis turi intymių ryšių dar ir su kitu / kitais ar yra gyvenęs itin aktyvų seksualinį gyvenimą. Tokiu atveju pastarasis galbūt ir pats nežino, kokią lytinę ligą nešioja – ji „padovanojama“ nesaugaus akto metu.

Kitos galimos apsaugos priemonės

Prezervatyvai šiais laikais nėra vienintelė apsaugos priemonė nuo nėštumo. Pastarieji rekomenduojami jaunesniame amžiuje, kai yra partnerių kaita. Vėliau galima įvertinti kontraceptinio pleistro, pleistro, injekcijų, spiralės, diafragmos bei kitus metodus.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.